Mos Maiorum Ulpiae Serdicae

Mos Maiorum Ulpiae Serdicae

Historical Reenactment Group

ИндексИндекс  КалендарКалендар  СъбитияСъбития  ГалерияГалерия  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Театрални постановки

Go down 
АвторСъобщение
WhiteWolf
Gothic Chieftain
Gothic Chieftain

Брой мнения : 72
Местожителство : Сердика

ПисанеЗаглавие: Театрални постановки   Пон Сеп 11, 2017 12:15 am

Някой има ли интерес към идеята? Имам скромен опит с поставянето на постановки още от Търновския университет. Какво точно обмислям:

Куклен театър за деца - вече съм ви говорил над идеята Smile

Сценки за деца и възрастни - Антични сцени от различни познати и непознати истории и епоси. В момента работя над сюжет за леко комедийна, но максимално епична постановка на тема Херкулес и неговите изпитания. Идеята ми е да има разказвач (примерно помощника на Херкулес - Йолай, който да разказва за уникалните му премеждия с великия герой в леко хумористичен вариант), а отзад да са актьорите в пантомима да изиграват мита. Направено достъпно за деца и възрастни, да се посмеят хората на 15 мин. шоу Smile

Та, какво ви е мнението?
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://mosmaiorum.bulgarianforum.net
last roman
DVX
DVX

Брой мнения : 155
Местожителство : Serdica

ПисанеЗаглавие: Re: Театрални постановки   Пон Окт 02, 2017 11:18 pm

определено идеята е добра и трябва да се работи по нея.
Вижте профила на потребителя
Gregorius Uulfilinus

Брой мнения : 8
Местожителство : Colonia Ulpia Serdicorum

ПисанеЗаглавие: Re: Театрални постановки   Нед Сеп 02, 2018 11:28 pm

Аз имам. Първо, имаме възможността за драматизиране на фрагменти от германски епически поеми. - особено там, където има диалог и/или сблъсък.
Второ, имаме и възможността да поставяме както кратката комична сцена "Пир у Тримакарон" (за Сатурналиите или за ранооантична възстановка на ателаната, низовия римския театър), или също кратката сцена по смъртта на Юлиан Апостат, или фрагменти от класически антични драми. Аз също имам известен театрален опит. Въпросът е, че винаги ще ни трябват поне трима доброволци с готовност да театралничат пред публика. Не е трудно, но все пак иска работа.
Вижте профила на потребителя http://mglishev.blog.bg/
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Театрални постановки   

Театрални постановки
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1